Väner Energi
Väner Energi

Meny

Du är här:

Historik Rörligt elprisavtal

I tabellen kan du följa utvecklingen av det Rörliga elprisavtalet.
Rörligt elpris inkl. energiskatt och moms.

20122013201420152016
Januari87,1591,2881,7380,2184,60
Februari103,9087,2478,0579,4468,24
Mars76,7091,6373,7573,6170,05
April78,8991,9175,1073,5370,29
Maj78,2084,0084,2170,0572,49
Juni74,9581,8881,4961,8184,59
Juli59,0581,3578,8954,36 
Augusti73,0888,8484,4464,23 
September76,4894,8086,5668,85 
Oktober82,8891,4380,6372,59 
November82,0086,2380,5075,05 
December94,2081,6182,0367,68 
Snittpris/år80,6287,6880,6270,1275,04

Kontakt

Kundservice
Telefon 0501-637 00
Kontaktformulär

Väner Energis logga

VänerEnergi AB
Box 102
542 21 Mariestad

VänerEnergi AB
Strandvägen 22
542 31 Mariestad

Hitta hit
(x: 5842514  y: 1350044)

Logga in på Mina sidor